Laste purjetamislaager

Laste ja noorte purjetamislaagri eesmärk on anda lastele praktiline, lõbus ja meeldejääv kogemus purjetamises. Laagris kasvab lapse enesekindlus, sest paadis peab laps iseseisvalt tegema olulisi otsuseid. Purjetamine on segu meeskondlikust ja individuaalsest alast, mistõttu purjetamislaagris on suur rõhk lastele üksteise abistamise õpetamisel.

Käesoleval suvel alustame RS Sailors purjetamislaagrite 6.hooaega Pirital. Esimene laager toimub 27.juuni kuni 1. juuli. Teine laager leiab aset 18. juuli kuni 22. juuli.

Ootame päevalaagritesse kõiki eelneva purjetamiskogemusega lapsi vanuses 10-18. Igasse laagrivahetusse ootame kuni 5 last. 

Päevalaagrid kestavad 5 päeva, esmaspäevast reedeni. Iga laagripäeva kestus on 2,5 tundi, millest umbes 2 tundi ollakse vee peal purjetamisega hõivatud. Laagripäevaga alustame kell 10.00 ja lõpetame orienteeruvalt kell 12.30

Noorte purjetamislaagri maksumuseks on 190€. Täiendavate küsimuste korral kirjuta meile info@rssailors.ee või helista +372 5064852.

* Lapse tervislike erivajaduste puhul konsulteerida enne registreerumist laagrikorraldajatega. 

Registreeru

 Laste ja noorte purjetamislaagrid 2022. aasta suvel Tallinnas, Pirital:

 
27.juuni-1. juuli algusega kell 13.30 Purjetamislaager KOHAD TÄITUNUD!
18.-22. juuli algusega kell 13.30 Purjetamislaager 2 vaba kohta


 

Tegevused 5-päevases purjetamislaagris:

 

Laagris tehakse alustuseks taas lühike ülevaade purjetamisest, et meelde tuletada ohutusnõuded ja laagris kehtivaid merereegleid. Treenerite juhendamisel proovitakse, kuidas erinevaid purjekaid veepeale minekuks valmis sättida alustades purjede seadmisest lõpetades paatide vettepanekuga. 

Seekord on laagris kasutusel peamiselt ühesed svertpaadid RS Tera, suuremad RS Questid ning uued kaheinimese õppepaadid RS Zestid. Treenerid jagavad juhiseid sõites kõrval teise purjeka või väikese kaatriga. Kui roolimine, manöövrid ja kursi hoidmine on jõel sõites selgeks õpitud saame sobivate tuuleolude korral laagripäevi läbi viia ka kalda lähedal merel. Hiljem õpetame ka olulisemaid rajasõidu põhimõtteid.

Purjetamiseks sobimatute ilma- ja tuuleolude korral õpitakse olulisemate sõlmede tegemist, mida läheb vaja ka mujal kui ainult purjetades. Proovitakse aerutamist ja tutvutakse tähtsamate meretavadega. Lisaks mängitakse arendavaid mänge ja lahendatakse mereteemalisi ülesandeid.

Iga laagri tegevused sõltuvad ilma- ja tuuleoludest ning osalevate noorte võimetest. Treenerid otsustavad iga laagripäeva alguses täpse tegevusplaani antud päevaks.

Vaata video laste purjetamislaagritest!

RS Sailors
X