Purjetamislaager lastele 


Laste ja noorte purjetamislaagri eesmärk on anda lastele praktiline ja põnev kogemus purjetamises ning leida spordiala, millega saab kogu elu tegeleda. Purjetamine on segu meeskondlikust ja individuaalsest alast, mistõttu õpivad lapsed ka üksteise abistamist ning samas kasvab ka nende enesekindlus. Oleme loonud väikesed purjetamisgrupid (5 last + instruktor), et lastel tekiks uus tore sõprusringkond, kellega koos saab tegeleda ühe maailma parima spordialaga, milleks on purjetamine. Samuti annab väike purjetamisgrupp instruktorile võimaluse õpetada noored kiiremini ja paremini purjetama, kui seda saaks teha suure grupiga. 

Purjetamislaagrisse on oodatud nii esmakordselt purjetamisega kokkupuutuvad lapsed kui ka varasema kogemusega noored.

Vanuserühmad ja grupi suurus

Laagritesse ootama osalema lapsi ja noori vanuses 9-18 eluaastat.
Igas grupis on 5 õpilast ja instruktor. 
 

Toimumisaeg ja koht

Purjetamistrennid toimuvad esmaspäevast reedeni RS Sailors Estonia ellingu hoones, Tallinna lahel ja Pirita jõel. Paadipark asub Pirital olümpiatuleplatsil. 
Järgmine laager leiab aset 18.-22. juulil. 
 

Laagripäeva kestvus

Laagripäeva kestvus on ligikaudu 2,5 tundi.
 

Paadid

RS Quest (paadis kuni 4 inimest), RS Zest (paadis kuni 2 inimest), RS Tera (paadis 1 laps). 
 

Osalemistasu

Laagritasu on 190€, mis sisaldab treeninguid, treenerit, paate ja päästevesti. 
Registreerimisvormi palume täita lapsevanema andmetega (v.a vanuse lahter). Kampaaniakoodi lahtrisse lisada lapse nimi.

Tegevused 5-päevases noorte purjetamislaagris:

 

Laagris tehakse alustuseks lühike ülevaade purjetamisest, et meelde tuletada ohutusnõuded ja laagris kehtivaid merereegleid. Treenerite juhendamisel proovitakse järgi, kuidas erinevaid purjekaid veepeale minekuks valmis sättida alustades purjede seadmisest lõpetades paatide vettepanekuga. 

Seekord on laagris kasutusel peamiselt ühesed svertpaadid RS Tera, suuremad RS Questid ning uued kaheinimese paadid RS Zestid. Kuna noored haaravalt uusi oskusi lennult, siis saavad nad üsna pea asuda purjetama kalda lähedal Pirita jõel. Treenerid jagavad juhiseid sõites sama paadi peal/kõrval teise purjeka või väikese kaatriga. Kui roolimine, manöövrid ja kursi hoidmine on jõel sõites selgeks saanud, siis saame sobivate tuuleolude korral laagripäevi läbi viia ka kalda lähedal merel. Hiljem õpetame ka olulisemaid rajasõidu põhimõtteid.

Purjetamiseks sobimatute ilma- ja tuuleolude korral õpitakse olulisemate sõlmede tegemist, mida läheb vaja ka mujal kui ainult purjetades. Proovitakse aerutamist ja tutvutakse tähtsamate meretavadega. Lisaks mängitakse arendavaid mänge ja lahendatakse mereteemalisi ülesandeid.

Iga laagri tegevused sõltuvad ilma- ja tuuleoludest ning osalevate noorte võimetest. Treenerid otsustavad iga laagripäeva alguses täpse tegevusplaani antud päevaks.

(+372) 50 648 52    info@rssailors.ee   www.rssailors.ee  Pirita Svertpaadiklubi  Masti 17, Pirita, Tallinn