Kommenteeri

RS Tera maailmameistrivõistlused – Lipno, Tšehhi

Lipno järvel peetud RS Tera maailmameistrivõistlused kestsid viis päeva ja hõlmasid kokku 12 võistlussõitu. Esmaspäeval toimus treeningsõit, teisipäeval neli sõitu ning kolmapäevast reedeni kolm sõitu päevas.

Ilmastikuolud olid väga muutlikud. Mõnel päeval sadas vihma ja oli jahe, teistel paistis päike ja õhk oli soe. Tuul oli aga heitlik: kord peaaegu olematu, mis tähendas startide edasilükkamist, kord tugevate puhangutega. Tuule suund muutus pidevalt ning puhangud saabusid eri suundadest, mida mõjutasid järve ümbritsevad mäed, künkad ja metsad. Mõnikord tuli isegi rada ümber seada, et sõidud saaks peetud.

Sellistes oludes pidid noored purjetajad rakendama kogu oma jõu ja oskused – iga tuulepuhangu ärakasutamine, õige taktika valimine ja kiire otsustamine olid edu võti.

RS Tera Sport — Eesti sportlased

(üldkoht; parim üksiksõit)

  • Christofer Kasin — 8. koht; 🥈 2. koht (R7), 🥉 3. koht (R9)

  • Arina Ketova — 17.; 7. koht (R8/R11)

  • Miia Soom — 18.; 8. koht (R6)

  • Raul Moorast — 19.; 10. koht (R6)

  • Julia Petrova — 23.; 🥉 3. koht (R12)

  • Lenna Jete Jaanus — 26.; 13. koht (R5)

  • Daniel Oliver Trenholm — 27.; 15. koht (R11)

  • Elin Haavel — 29.; 10. koht (R7)

  • Eliise Noora Jaanus — 30.; 9. koht (R6)

  • Albert Erik Luus — 31.; 20. koht (R9)

  • Miia Saar — 33.; 17. koht (R3)

  • Daniella Kukuškin — 40.; 32. koht (R1)


RS Tera PRO — Eesti sportlased

(üldkoht; parim üksiksõit)

  • Alisa Petrova — 17.; 9. koht (R9)

  • Viktor Korotkov — 20.; 6. koht (R10)

  • Polina Baranova — 21.; 11. koht (R9)

  • Grete Kasin — 22.; 11. koht (R11)

  • Georgi Gavrilov — 23.; 9. koht (R7)

  • Evgeni Gusev — 27.; 16. koht (R3)

Kahel Eesti sportlasel õnnestus finišeerida ka esikolmikus.

Christofer Kasin (SSA) võitis võistluse jooksul 🥈 teise ja 🥉 kolmanda koha sõidus ning lõpetas üldarvestuses tugevasti TOP-10-s (8. koht).

Julia Petrova (MPSK) sai oma viimases sõidus RS Tera Sport klassis 🥉 kolmanda koha.

Kõik Eesti sportlased näitasid vaprat võistlusvaimu, tugevat pingutust ja head purjetamisoskust rahvusvahelise tasemega konkurentsis.

Tulemused: https://www.sailing.cz/en/results/251303

Lisa kommentaar

Email again: